Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smrt darebáka

15. 03. 2017 1:30:13
Trestní kolegium Nejvyššího soudu se vyznamenalo. Páni soudci se hluboce zamysleli a přišli na to, jak dále darebákům ulehčit život. Darebákům, kteří už nemají strach z trestu smrti, kteří mají ve vězení možnost studia, televizi,

„dámské“ návštěvy bez zrakové a sluchové kontroly zaměstnanců vězeňské služby v prostorách k tomu určených, vycházky atd. dali další dárek.

Vžijme se, prosím, do modelové situace. Jako staršího příslušníka neněžného pohlaví vás vaše prostata donutí uprostřed noci vstát a potácet se rozespalý ztemnělým bytem na toaletu. Když míjíte obývák, zaujme vás - přes skleněnou výplň dveří - bloudivé světélko baterky. Téměř spící mozek kupodivu správně vyhodnotí situaci – uvnitř je zloděj!! V předsíni máte ukrytou zbraň a jelikož nevíte, co vás ve vašem obýváku čeká, vezmete si ji a pomalu otevřete dveře do pokoje. Nevidíte pořádně muže uvnitř, jen siluetu muže vyššího a statnějšího, než jste vy. Všude okolo je spoušť – vyházené zásuvky, knihy z knihovny, hračky vašich vnoučat. Něco zakřičíte, ani pořádně nevíte co a máváte odjištěnou zbraní. Zloděj toho také moc nevidí, ale ví, že nad rozespalými obyvateli bytů má vždy výhodu. Vyrazí proti vám, čímsi vás udeří a snaží se utéct oknem, kterým vám do bytu vlezl. Ještě v pádu vystřelíte a ........ teď to teprve začne.

V tom horším případě darebáka postřelíte. On se pochopitelně už nikdy neuzdraví, stále „trpí nesnesitelnými migrénami“ a dalšími postiženími. Krást již nemusí – až do konce života mu jeho život budete sponzorovat vy, což vás pochopitelně nejen finančně vyčerpá, ale i psychicky zničí.

Jen o málo lepší situace je ta, že darebáka zastřelíte. Máte samozřejmě maximální smůlu neboť je střelen zezadu a každý soudce vám vysvětlí, že pro vás nebyl nebezpečný, jen se chtěl před vámi – krvežíznivou bestií – zachránit útěkem. Doposavad se tyto případy většinou posuzovaly jako nepřiměřená obrana, případně jako zabití – ale ouha páni soudci se hluboce zamysleli, jak darebáky ochránit – a přišli na to. Ode dneška se budeme muset nechávat okrádat jako tupé ovce, abychom náhodou darebákovi neublížili – měli bychom totiž na krku vraždu.

Na počátku března 2017 totiž rozhodlo trestní kolegium Nejvyššího soudu v novém sjednocujícím stanovisku, že pokud okrádaný člověk usmrtí zloděje, jde o vraždu, a nikoliv o mírněji trestané zabití. Dokument je pro české soudy závazný. Soud konkrétně stanovil, že prostá krádež majetku, i když je to zavrženíhodný skutek, není podnětem k takzvanému silnému rozrušení. Právě silné rozrušení je jednou z podmínek pro to, aby bylo usmrcení člověka považováno za zabití, a nikoli za vraždu. Takže soudci moudře rozhodli, že když někdo uprostřed noci poruší jeden z nejzávaznějších právních předpisů – Článek 12 odstavec (1) Listiny základních práv a svobod – (Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí) a vleze vám do bytu – aniž vám pochopitelně dá vědět, jestli vás jen okrade nebo pak i znásilní spící dceru – vy, podle nich, nemáte právo být rozrušený. Vy nemáte právo chránit svůj majetek – i když jste držitelem legální zbraně a zbrojního průkazu kategorie D, který vás, podle Zákona o střelných zbraních (§ 33) výslovně opravňuje chránit zdraví, život a majetek. Pokud jste starší menší a slabší než zloděj, musíte se podle soudců jen dívat, jak s pytlem lupu přes rameno opouští váš byt.

Pochopitelně se můžete obrátit na policii. Tam strávíte půl dne a po několika měsících vám přijde Usnesení, kterým vás vedoucí příslušného obvodního ředitelství policie informuje o tom, že oznámení ve věci trestného činu ODKLÁDÁ, neboť se nepodařilo zjistit skutečnosti ...... ble ble ble. A pokud máte byt, auto, chalupu a jezdíte tramvají s peněženkou v zadní kapse kalhot – můžete si s těmito usneseními vytapetovat záchod.

Stále více nabývám dojmu, že tento stát je stále více tvořen spíš pro darebáky. Nechrání občany, kteří vytvářejí hodnoty a platí daně. Těm, podle mého názoru, život stále více komplikuje a chrání darebáky, kteří parazitují na hodnotách, které vytvořili jiní.

Dalším problémem bude asi ztráta soudnosti soudců - pokud darebák okrade o 100 000 Kč průměrného občana nebo důchodce, bude to pro okradeného zřejmě mnohem větší neštěstí než pro pana soudce Nejvyššího soudu s měsíčním příjmem 150 000 Kč. (zdroj: http://kupnisila.cz/platy-soudcu/). Ten nad takovou ztrátou pochopitelně lehce mávne rukou a aby se o ni snad dokonce přetahoval se zlodějem – to už vůbec ne.

Autor: Petr Říha | středa 15.3.2017 1:30 | karma článku: 33.34 | přečteno: 843x

Další články blogera

Petr Říha

Daj-li mi medaili nebo nedaj-li mi medaili

Anton Špelec ostrostřelec, Toho když to popadne, Poručí si liquére - A to špatně dopadne. Já bych do toho kop. Ta medaile bude můj hrob... zpívá Vlasta Burian ve filmu Anton Špelec ostrostřelec.

27.10.2016 v 21:44 | Karma článku: 36.42 | Přečteno: 2576 | Diskuse

Petr Říha

Je stát náš kamarád? 2. díl

S rozmachem španělských zámořských objevů a následnou kolonizací dobytých území s drancováním pokladů místních kultur i nerostných zdrojů se snažily Francie a Anglie oslabit vzrůstající moc a sílu Španělska,

4.12.2015 v 0:23 | Karma článku: 12.18 | Přečteno: 240 | Diskuse

Petr Říha

Petr nebo Pavel - padni komu padni.

Tak mně zase poněkud „hnuly žlučí“ hrátky, které se rozehrávají na našem nejprokletějším ministerstvu. Naší „srandovní“ armádě s třiceti tanky, předraženými a poruchovými Pandury, půjčenými letadly, nefunkčními padáky a korupčními aférami dodává alespoň trochu lesku vysoká profesionalita českých vojáků - profesní odbornost vojenských chemiků, kteří zachraňovali život vojáků v irácké Pouštní bouři, kdy i Američané uznali, že naši jsou zkrátka lepší a schopnější.Vojáků, kteří za průměrný plat středního managamentu riskují (a obětují) svůj život v misích - zatímco část společnosti, podporovaná některými medii, je nazývá žoldáky a jejich civilní nadřízení si na ministerstvu nacpávají kapsy penězi z korupčních afér.

11.2.2015 v 12:31 | Karma článku: 26.19 | Přečteno: 1247 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

80 % Čechů přeplácí za plyn- zpráva z tisku

Podobnými reklamními inzeráty se to jen hemží. To mají ti překupníci takové zisky, že si to mohou dovolit ? Přívod plynu do ČR a jeho základní distribuci má na starosti většinově stát. Obdobně jako u elektrické energie.

27.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 20.19 | Přečteno: 759 | Diskuse

Jan Mlčoch

Babišovo hnutí směřuje k triumfálnímu vítězství, bude vládnout jednobarevně s Okamurou.

Poté, co se rozpadlo spojenectví KDU a STAN, se dále tříští spektrum subjektů, které budou hrát nevýznamnou roli, ba dokonce někteří roli marginální, až na jednoho. Výrazně zesílí vliv SPD Tomia Okamury.

26.7.2017 v 20:44 | Karma článku: 20.07 | Přečteno: 1445 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Plán zrušit Obamacare se Trumpovi nevydařil

Jsem zastánce nové politiky v USA. Naši političtí poradci pořád nepochopili změny v USA a tak vše komentují jako porážky Trumpa. Neznám program Obamacare. Jedno je jasné. Celosvětový vývoj směřuje k zajištění lékařské péče

26.7.2017 v 11:31 | Karma článku: 9.90 | Přečteno: 417 | Diskuse

Most mezi námi

Letní fotosoutěž - vyhlášení

Naše malá letní fotosoutěž skončila. Snad jste se u ní alespoň trošku bavili. A nyní je tedy na čase vyhlásit vítěze.

26.7.2017 v 8:30 | Karma článku: 6.45 | Přečteno: 235 | Diskuse

Libor Fleischhans

Kus polského železa a hlíny prodávaný desetitisícům motoristů za pět tisíc!

Přijel k nám majitel Ford Focus s problémem, že auto jede po opakovaných opravách v autoservisu v nouzovém režimu a svítí kontrolka. To, co jsme při inspekci odhalili, předčilo naše nejhorší očekávání...

25.7.2017 v 22:51 | Karma článku: 30.84 | Přečteno: 2746 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 998
Ing. Petr Říha Původně hajný z Vysočiny, do konce roku 2010 místostarosta jedné z pražských městských částí. V současné době zahradník se specializací na asijské zahrady a tvarování okrasných dřevin. V komunální politice se angažuje nepřetržitě od roku 1990.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.